David Platt wins in the West

The Harrows Australian Grand prix continues this weekend at the Australain Anglo Indian Association Perth WA
With over $6000 in prize money and valuable Harrows Points up for grabs.
Stay tuned to Dartplayers Australia for all the latest information.

Final

Koha Kokri 3-6 David Platt

Final 4

Koha Kokri 6-5 Gordon Glen Mathers
Conan Ugle 4-6 David Platt

Final 8

Tic Bridge 2-6 Koha Kokri
Gordon Glen Mathers 6-1 Loz Ryder
Tyson Hoefel 2-6 Conan Ugle
Corey Cadby 4-6 David Platt

Final 16

Tic Bridge 6-0 Brad Beswick
Koha Kokri 6-5 Aaron Petty
John Kitchin 3-6 Gordon Glen Mathers
Damon Heta 5-6 Loz Ryder
Tyson Hoefel 6-3 Robbie King
Kalani Hillman 4-6 Conan Ugle
Daniel Kelly 2-6 Corey Cadby
David Platt 6-5 Harley Kemp

Final 32

Tic Bridge 4-0 Rueben Hayden
Brad Beswick 4-1 Jamie Mathers
Koha Kokri 4-0 Shane Kelly
Aaron Petty 4-3 Lucas Cameron
John Kitchin 4-0 John Weber
Gordon Glen Mathers 4-1 Barry Gardiner
Damon Heta 4-0 Tony David
Loz Ryder 4-1 Tim Pusey
Ashley Cadby 2-4 Tyson Hoefel
James Mckenna 0-4 Robbie King
Kalani Hillman 4-2 Dave Cobban
Conan Ugle 4-0 Bill Aitken
Matthew Francois 2-4 Daniel Kelly
Corey Cadby 4-1 Adrian O’Donovan
David Platt 4-0 Andrew Hamilton
Joseph Comito 1-4 Harley Kemp

Board 1
Shane Tich
John Weber
Aaron Petty
Fred Cadby
Brian Willemsen
Harley Kemp
Jeremy Fagg
Kalani Hillman
Winner – Kalani Hillman
2nd – Aaron Petty
3rd – Harley Kemp
4th – John Weber

Board 2
Bill Aitken
John Kitchin
Scott Kennedy
David Naylor
Joseph Comito
Paul Wilson
Dave Cobban
Winner – John Kitchin
2nd – Joseph Comito
3rd – Bill Aitken
4th – Dave Cobban

Board 3
Jamie Mathers
Dean Gibbs
Mark Rollings
Shane Kelly
Brad Beswick
Paul Middleton
Matthew Francois
Winner – Matthew Francois
2nd – Brad Beswick
3rd – Jamie Mathers
4th – Shane Kelly

Board 4
Sam Cadby
Andrew Hamilton
Ian Dargan
Conan Ugle
Adrian O’Donovan
Jakim Dickson
David Platt
Winner – David Platt
2nd – Conan Ugle
3rd – Adrian O’Donovan
4th – Andrew Hamilton

Board 5
Rueben Hayden
Brad Hamil
Loz Ryder
Barry Gardiner
Tic Bridge
Nev Tester
Mitchell Beswick
Winner – Tic Bridge
2nd – Loz Ryder
3rd – Barry Gardiner
4th – Rueban Hayden

Board 6
Mick Zdun
James McKenna
Tim Williams
Jeremy Crawley
Tyson Hoefel
Lucas Cameron
Ashley Cadby
Winner – Ashley Cadby
2nd – James McKenna
3rd – Lucas Cameron
4th – Tyson Hoefel

Board 7
Robbie King
Anton Soc
Daniel Kelly
John Kiley
Graham Begbip
Koha Kokri
Gordon Glen Mathers
Winner – Koha Kokri
2nd – Gordon Glen Mathers
3rd – Robbie King
4th – Daniel Kelly

Board 8
Andrew Nolan
Tim Pusey
Corey Cadby
Tony David
Damon Heta
Matt Clarke
Dino Cantatore
Winner – Damon Heta
2nd – Corey Cadby
3rd – Tim Pusey
4th – Tony David

REPECHARGE

Final 16

Dave Cobban 0-2 Lucas Cameron
James McKenna 2-1 John Weber
Shane Kelly 1-2 Adrian O’Donovan
Jamie Mathers 2-1 Tim Pusey
Barry Gardiner 2-1 Tony David
Ashley Cadby 2-0 Andrew Hamilton
Bill Aitken 2-0 Joseph Comito
Rueben Haydon 0-2 Matthew Francois

Final 8

Lucas Cameron 1-2 James Mckenna
Adrian O’Donovan 1-2 Jamie Mathers
Barry Gardiner 2-0 Andrew Hamilton
Bill Aitken 2-0 Matthew Francois

Final 4

James Mckenna 2-1 Jamie Mathers
Barry Gardiner 1-2 Bill Aitken

FINAL
James Mckenna 3-4 Bill Aitken

Players
Shane Tich
Ian Dargan
David Naylor
Aaron Petty
Kalani Hillman
John Kitchin
Barry Gardiner
Bill Aitken
Matt Clarke
Rueben Hayden
Tyson Hoefel
Robbie King
Loz Ryder
Brad Beswick
Mitchell Beswick
Andrew Hamilton
Jeremy Fagg
Andrew Nolan
Daniel Kelly
Tic Bridge
Anton Soc
Adrian O’Donovan
Jakim Dickson
Shane Kelly
David Platt
Paul Middleton
John Weber
Matthew Francois
Paul Wilson
Corey Cadby
Conan Ugle
Ashley Cadby
Joseph Comito
Lucas Cameron
Mick Zdun
Tim Pusey
Koha Kokri
Mark Rollings
John Kiley
Scott Kennedy
Tim Williams
Harley Kemp
Dave Cobban
Sam Cadby
Fred Cadby
Graham Begbip
Brian Willemsen
James McKenna
Tony David
Gordon Glen Mathers
Jamie Mathers
Brad Hamil
Dino Cantatore
Damon Heta
Jeremy Crawley
Nev Tester
Dean Gibbs