BEN ROBB WINS DAY ONE PROTOUR BAROOGA

Ben Robb defeated James Bailey 6 - 2 to take out day 1 of the Harrows Pro Tour at Barooga Sports Club

The Harrows Pro Tour continues at the Barooga sports club Saturday 1st June 2019
Stay tuned to Dartplayers Australia for all the latest News and results

Pro Tour #19
Barooga Sports Club NSW
Friday 31st May 2019
Knockout Best of 11 Legs
71 Players in attendance

Final
Ben Robb 6-2 James Bailey

Top 4
Damon Heta 2-6 Ben Robb
James Bailey 6-2 Koha Kokiri

Top 8
Damon Heta 6-4 Peter Sutton
Steve Fitzpatrick 3-6 Ben Robb
James Bailey 6-5 Robbie King
Haupai Puha 6-1 Koha Kokiri

Top 16
Damon Heta 6-1 Michael Cassar
Jordan Ford 1-6 Peter Sutton
Steve Fitzpatrick 6-3 Tim Pusey
Ben Robb 6-4 Raymond O’Donnell
James Bailey 6-3 Ryan Lynch
Robbie King 6-4 Gordon-Glen Mathers
Haupai Puha 6-4 Shane Tichoswitch
Koha Kokiri 6-5 Rhys Mathewson

Top 32
Damon Heta 6-4 Laurie Loch
Adam Faulkner 4-6 Michael Cassar
Brandon Weening 5-6 Jordan Ford
Bill Aitken 2-6 Peter Sutton
Steve Fitzpatrick 6-2 Dale Burton-Pye
Tim Pusey 6-1 Lucas Cameron
Ben Robb 6-0 Brad Horton
Raymond O’Donnell 6-5 John Bunyard
James Bailey 6-0 Brayden Sperling
Ryan Lynch 6-0 Liam McLennan
Robbie King 6-0 Dave Hanel
Gordon-Glen Mathers 6-1 Clayton Collins
Haupai Puha 6-2 Tic Bridge
Shane Tichoswitch 6-2 Alex Evans
Koha Kokiri 6-3 Brad Thorp
Rhys Mathewson 6-1 Mick Anderson

Top 64
Damon Heta 6-1 Tony Welland
Laurie Loch 6-1 Amanda Loch
Brendan McCasuland 4-6 Adam Faulkner
Paige Jordan 0-6 Michael Cassar
Mick Lacey 3-6 Brandon Weening
Jordan Ford 6-0 Jodie Jordan-Jago
Bill Aitken 6-3 Kayleigh Johnson
Peter Sutton 6-3 Mark Taafe
Steve Fitzpatrick 6-0 Sonny Tahurioangi
Dale Burton-Pye 6-0 Daniel Rose
Tim Pusey 6-1 Jess Smiley
Ronald Holmes 1-6 Lucas Cameron
Ben Robb6-3 Mike Bonser
Brad Horton 6-2 Rebekah Promnitz
Raymond O’Donnell 6-0 Brett Birthistle
John Bunyard 6-3 David Stanley
James Bailey 6-0 Jamie Rundle
Jason Fraiser 1-6 Brayden Sperling
Ryan Lynch 6-2 Jamie Hales
Liam McLennan 6-3 Trevor Crooke
Robbie King 6-1 Ian Dargan
Jason Sandham 1-6 Dave Hanel
Gordon-Glen Mathers 6-1 Willy Kimura
Clayton Collins 6-0 Anthony Sennett
Haupai Puha 6-0 Marcus Cox
Dave Littleboy 0-6 Tic Bridge
Shane Tichoswitch 6-1 Jack Larcombe
Alex Evans 6-0 Donna Barrington
Koha Kokiri 6-5 Brody Klinge
Brad Johnson 2-6 Brad Thorp
Rhys Mathewson 6-2 Jack Devries
Mick Anderson 6-1 Andy Pinder

Prelims
Matt Clarke 2-6 Tony Welland
Lisa Sandham 1-6 Sonny Tahuriorangi
Vanessa James 0-6 Mike Bonser
Jamie Rundle 6-5 Corey Naumann
Sam Hickson 2-6 Ian Dargan
Marcus Cox 6-5 Jayne Marshall
Abbey Justice 0-6 Brody Klinge