Day 2 Winmau DPA Satellite Tour
Pine Rivers Darts Club
Last 64
Robbie King 4-0 Scott Mitchell
Peter Kermond 4-2 Steve Luke
Phil Millham 4-3 Amanda Stone
James Roroa 2-4 Paul Omalley
Jackson Davies 4-1 Ken Kennedy
Matt Ivey 2-4 Ivan Townes
Tony Davey 4-3 Troy James
Jamie Rundle 4-0 Bayley Parmenter
Matt Mullen 4-0 Enda Heaney
Kylie Townes 4-3 Corey Power
Adam Bainbridge 4-1 Michael Ruthenberg
Ethan Kibbey 4-0 Adrian Maitland
Chris Krabbe 4-3 Dave Marshall
Caine Vine 4-1 Robert Cameron
Dave Littleboy 4-1 Luke Hawe
Brendon Mccausland 4-1 Vanessa James
Bill Aitken 4-1 Corey Naumann
Alex Evans 4-2 Robert Van de Drift
Dom Kibbey 4-3 Nathan Kermond
Matthew Mclennan 4-2 Jordan Ford
josh Kime 4-0 Ann Lacey
Ryan Smith 4-1 Anthony Kermond
Connor Smith 4-0 Ben Matthews
Mick Lacey 4-0 Rachel Frith
James Bailey 4-0 Barb Kermond
Ian Anderson 4-1 Aaron Lieu
Riann Engelbrecht 4-0 Phil Arling
Ky smith 4-0 Jo Nobbs
Peter English 4-1 Scott Kilpatrick
Darren Embrey 3-4 Corey Bender
Dean Dixon 4-2 John Campbell
Ray Odonnell 4-0 Jess Smiley
Last 32
Robbie king 4-0 Peter Kermond
Phil Millham 2-4 Paul Omalley
Jackson Davies 4-0 Ivan Townes
Tony Davey 2-4 Jamie Rundle
Matt Mullen 4-0 Kylie Townes
Adam Bainbridge 4-0 Ethan Kibbey
Chris Krabbe 4-0 Caine Vine
Dave Littleboy 4-0 Brendon Mccausland
Bill Aitken 4-3 Alex Evans
Dom Kibbey 4-1 Matthew Mclennan
josh Kime 4-3 Ryan Smith
Connor Smith 0-4 Mick Lacey
James Bailey 4-0 Ian Anderson
Riann Engelbrecht 3-4 Ky smith
Peter English 4-2 Corey Bender
Dean Dixon 3-4 Ray Odonnell
Last 16
Robbie king 4-3 Paul Omalley
Jackson Davies 0-4 Jamie Rundle
Matt Mullen 4-0 Adam Bainbridge
Chris Krabbe 4-3 Dave Littleboy
Bill Aitken 4-2 Dom Kibbey
Josh Kime 3-4 Mick Lacey
James Bailey 4-0 Ky smith
Peter English 0-4 Ray Odonnell
Quarters
Robbie King 1-4 Jamie Rundle
Matt Mullen 4-2 Chris Krabbe
Bill Aitken 2-4 Mick Lacey
James Bailey 4-1 Ray Odonnell
Semis
Jamie Rundle 2-4 Matt Mullen
Mick Lacey 4-3 James Bailey
Final
Matt Mullen 5-2 Mick Lacey
Board 1
Robbie King Winner
Amanda Stone 3rd
Jess Smiley 4th
Darreen Ambury 2nd
Board 2
James Roroa winner
Scott Kilpatrick 4th
peter Kermond 3rd
Dean Dixon 2nd
Board 3
Jackson Davies winner
Tony Davey 3rd
Aron Leiu 2nd
Jo Nobbs 4th
Board 4
Jamie Rundle winner
Phil Arling 2nd
Barbara Kermond 4th
Ivan Townes Jnr 3rd
Board 5
Matt Mullen winner
Ryan Smith 2nd
Adam Bainbridge 3rd
Rachel Frith 4th
Board 6
Ethan Kibbey winneer
Ann Lacey 4th
Ben Matthews 2nd
Kylie Townes 3rd
Board 7
Chris Krabbe winner
Robert Van de Drift 2nd
Jordan Ford 4th
Luke Hawe 3rd
Board 8
Brendon Mccausland winner
Dom Kibbey 2nd
Corey Naumann 4th
Caine Vine 3rd
Board 9
Bill Aitken winner
Robert Cameron 2nd
Vanessa James 3rd
Nathan Kermond 4th
Board 10
Matthew Mclennan winner
Dave Marshall 4th
Alex Evans 3rd
Dave Littleboy 2nd
Board 11
Austin karner 5th
Corey Power 2nd
Josh Kime winner
Connor Smith 3rd
Adrian Maitland 4th
Board 12
Michael Ruthenberg 2nd
Anthony Kermond 3rd
Enda Heaney 4th
Mick Lacey winner
Monique Ghilotti 5th
Board 13
Matt Ivey 2nd
Starr Vine 5th
Bailey Parmenter 4th
Rhian Engelbrecht 3rd
James Bailey winner
Board 14
Ken Kennedy Jnr 3rd
Ian Anderson 4th
Troy James 2nd
Ky Smith winner
Jamie Rea n/a
Board 15
John Campbell 3rd
Peter English winner
Steve Luke 2nd
Abbey Justice 5th
Paul Omalley 4th
Board 16
Phil millam 2nd
Corey Bender 3rd
Ray Odonnell winner
scott mitchell 4th
Emily Jones 5th
Kadina Darts Club
Quarters
Scott Hallett 4-1 Matt Williams
Andy Pinder 4-0 Philip Rowland
Rob Modra 4-1 Amanda Loch
George Creaseey 4-1 John Nottage
Semis
Scott Hallett 4-0 Andy Pinder
Rob Modra 4-2 George Creasey
Final
Rob Modra 5-3 Scott Hallett
Final
Board 1
Danielle Ainsworth 5th
Scott Hallett 1st
Amanda Loch 4th
Andt Pinder 3rd
George Creasey 2nd
Caitlain Avis 6th
Board 2
Tracey Avis 7th
Brad Clothier 5th
Laurie Loch 6th
Rob Modra 1st
Johnny Nottage 3rd
Phil Rowland 2nd
Matt Williams 4th